1 2 następna » |
Po polu szachowym 4x4 poprowadź konika szochowego tak by na każdym polu ustał tylko raz
Rozszyfruj tę zagadkę ponieważ nikt jej jeszcze nie rozszyfrował, a wymyśliła ją Anna Myćka Sanok ul. Przemyska na przeciwko SP6 w Olchowcach:
płshdd hd hsgjb fjhgiyr erkdfmdlfuyo lipołoshdfs uydf fhdg uhrt fjghie jdfhduyrrnsdko
Adres do Anny Myćki znajdziecie na ,,Nasza-klasa.pl i wyszukując Anna Myćka Sanok"
Jakie cyfry kryją się pod literami D, E, M, N, O, R, S, Y?
Każde dwie takie same litery zastępują takie same cyfry (nie liczbie!). Każde dwie różne litery zastępują dwie różne cyfry.
Stefan skraca ułamki w dość specyficzny sposób, mianowicie skreśla parami takie same cyfry pod i nad kreską ułamkową, a jest tak pilny, że skreśla wszystkie takie pary.
Poniżej jest przykład skracania dwóch ułamków przez Stefana. W pierwszym wypadku wynik jest całkowicie poprawny, w drugim już nie.
Stefan potrzebuje jeszcze trzech ułamków, które może "poprawnie" skrócić. Podaj te ułamki, wiedząc, że licznik i mianownik mają być dodatnie, całkowite i mniejsze od 100.
Poniżej jest 25 pól. Z danego pola można patrzeć w pionie, w poziomie oraz po skosie. Wpisz po pięć liter A, B, C, D, E, jedna w jednym polu, tak aby dwie takie same litery nie widziały się wzajemnie.
Przykład po prawej stronie ilustruje "widzenie" z pola.
Proszę administratora, żeby nie dodawał rozwiązań, które można otrzymać przez przekształcenie już dodanych (zamianę liter, obrócenie, symetrię). Dziekuję.
Ułóż 10 kapsli (monet), w taki sposób, aby utoworzyły 5 linii po minimum 4 kapsle w każdej.
Uwaga!
Każde dwie linie mogą mieć co najwyżej jeden kapsel wspólny.
Na płaszczyźnie rysujesz kolejne pary identycznych okręgów stycznych zewnętrznie w taki sposób, aby dzieliły płaszczyznę na jak najwięcej części (0 par - 1 część, 1 para - 3 części, 2 pary - 10 części, itd..).
Znajdź wzór matematyczny, który opisze zależność między ilością par okręgów(n), a liczbą maksymalnych części płaszczyzny (W) na które te okręgi ją dzielą.
W(n) = ?
Pamiętaj, żeby uwzględnić zerową ilość par okręgów.
Powodzenia!
Przełóż jedną i tylko jedną zapałkę aby równanie stało się prawdziwe.
Przekreślenie znaku równości nie jest poprawnym rozwiązaniem.
Nie wolno dokładać, łamać ani zabierać zapałek.
Doprowadź do każdego z trzech domów prąd (P), wodę (W) i gaz (G). Kable bądź rury nie mogą się przecinać. Każdy dom musi mieć indywidualne połączenie ze źródłem.
1 2 następna » |