Google Custom Search
#750

Sklep

2008-06-23 22:02:54

dodał Majstersztyk

Jaś i Staś poszli do sklepu. Jaś kupił pięć bułek po 2,50 na co pani odpowiedziała. Kupiłeś ich dwa razy więcej od Stasia ale zapłaciłeś mniej. Staś po kryjomu ukradł jeden słoik dżemu, lecz pani sprzedawczyni widząc to powiedziuałą mu, że ma zapłacić za bułki 1,5 raza więcej od Jasia. Ile kosztowały bułki, jeżeli normalnie ich cena wyniosła 1,25 tego co zapłacił Jaś.

Rozwiązania nie znam bo zagadkę zadał mi Ś.P. pradziadek. Co prawda tłumaczył mi jak to rozwiązać, ale nie pamiętam.

 

    brak innych rozwiązań

Rozwiązania odrzucone przez administratora


Administrator odrzucił poniższe rozwiązania
#3180 dodał Gigabajcik
2008-07-26 23:47:50


mysle że rozwiązałem je dobrze. Jaś kupił 5 bułek po 2,50 sztuka, to razem daje 12,50

Staś kupił 2x mniej więc 2,5 bułki po 2,50 więc zapłacił 6,25

Staś ukradł słoik dżemu i musiał zapłaci 1,5x więcej niż Jaś

Jaś zapłacił 12,50 co pomnożone przez 1,5 daje 18,75

Jedna bułka kosztuję1,25 tego co zapłacił Jaś czyli 12.50:1,25 i wychodzi 10 co nie  zgadza się z wcześniejszym twierdzeniem że jedna bułka kosztuje 2,50. Dostrzegam tu jednak prawidłowość bo ten wynik jest połową ceny bułki. ale nie wiem co mam robić dalej. Jeste tylko w 6 klasie :P

dodaj rozwiązanie


Rozwiązanie będzie musiało być zaakceptowane przez administratora przed pojawieniem się na stronie

Nick
1. Przed dodaniem rozwiązania zagadki sprawdź, czy już nie ma podobnego.
2. Rozwiązania napisane bez użycia klawisza [alt] (bez polskich znaków diakrytycznych - śążźćęłó) nie będą nawet czytane.
Rozwiązanie*
Zdjęcie do rozwiązania
Akceptuję regulamin serwisu Mózgowiec.pl*
*Pole obowiązkowe
 
1699 oczekuje, 463 odrzucone, 394 zagadki zatwierdzone